Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku

Sekcja pianina

Zajęcia odbywają się we wtorki, środy, czwartki i piątki, a instruktorem jest Patryk Gadziński.
Nauka gry na pianinie uczy samodyscypliny i wytrwałości. Angażuje wszystkie zmysły oraz stymuluje obydwie półkule. Zajęcia rozwijają wyobraźnię i słuch muzyczny dziecka. Dodatkowo ważnym elementem jest ukształtowanie poczucia rytmu, dynamiki, tempa oraz koordynacji obu rąk.
Warsztaty obejmują naukę nut na pięciolinii, rozkładu nut na klawiaturze. Nie brakuje elementów związanych z poznaniem mechanizmu gry. Pracujemy zarówno nad techniką gry: oparciem ręki, pracą palców, jak i nad wykonaniem utworu, zwracając uwagę na dynamikę i artykulację, styl oraz interpretację. Rozpoczynamy od prostych melodii, a zróżnicowany repertuar dostosowany jest do wieku, umiejętności i upodobań. Zaletą zajęć jest szeroka interakcja i indywidualne podeście oraz dopasowanie metod pracy do każdego ucznia.
Warsztaty prowadzone są indywidualnie i w grupie. Każdy może należeć do naszej sekcji bez względu na stopień zaawansowania. Uczestnicy mają możliwość prezentacji swoich umiejętności i poczynionych postępów podczas licznych imprez i wydarzeń organizowanych przez M-GOK.

Bądź na bieżąco na

            

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Zegar

Imieniny

Pogoda