Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku

Chór "Tylko Echo"

Dyrygentem chóru jest Patryk Gadziński, a akompaniatorem Robert Zgoła.

Chór został założony w 1984 roku,a pierwszą prowadzącą była Hanna Wasielewska- Knychała. Początki trudno ustalić, jednak wiadomo, że panie spotykały się przy Lidze Kobiet i niewątpliwie był to początek działalności chóru, który nazwę przyjął dopiero kilka lat później. Do roku 1989 prowadzącą była Halina Szyszko. W latach 1989-1991 działalność chór była zawieszona, a w 1991r. prowadzącą chóru została Beata Łuczak. Ówczesnym dyrektorem M-GOK był Tomasz Gołochowicz. Następnym prowadzącym był Kazimierz Szymczak, a jesienią 2005 prowadzącym został Robert Zgoła- obecny dyrektor M-GOK. 2016 dyrygentem została Agnieszka Krystman- Ksel, a Robert Zgoła pełni funkcję akompaniatora. 11.11.2016r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz 115 rocznicy powstania chóru „Jedność” w hali sportowej w Kłecku chór „Tylko Echo” zaprosił do stworzenia chóru „Jedność”. Pieśni patriotyczne śpiewało prawie osiemdziesięcioosobowy chór. Na widowni zasiadło ok. 200 osób, które czynnie włączyły się w śpiew. W 2017 roku prowadzącą chór została Magdalena Gądysiak, a od marca 2019 tę funkcję pełni Patryk Gadziński.

Już od początku swojej działalności chór uświetniał swoją obecnością orgaznizowane prze M-GOK spotkania i wydarzenia: dzień kobiet, rocznica powstania wielkopolskiego, dni Kłecka, noc kupały, często występował w UMIG, a nawet w Rosche. Już od wielu lat nikt nie wyobraża sobie bez chóru następujących spotkań: dzień seniora, uroczystości 3 maja, zakończenie sezonu kulturalnego, dożynki gminne i powiatowe, Święto Niepodległości czy wspólne śpiewanie kolęd. Chór bierze również udział w Mieściskich Spotkaniach Śpiewaczych, gdzie odnosi duże sukcesy.

Do chóru „Tylko Echo” należy 31 osób czynnie biorących udział w próbach i występach. Pierwszym męskim głosem był pan Szczepan, a później dołączył pan Wojtek. Obecnie śpiewa pięciu panów: Szczepan, Wojciech, Adam, Maciej i od niedawna Ireneusz.  Te piątkę dopełnia dyrygent oraz dyrektor M-GOK jako akompaniator. W czasie 35 lat do chóru w różnych okresach należały 64 osoby. Patryk Gadziński jest ósmym prowadzącym chór.

Tylko Echo

Utworzono dnia 13.11.2018, 13:48

Bądź na bieżąco na

            

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 3 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Imieniny

Pogoda