Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku

Karate

Zajęcia w sekcji karate odbywają się w poniedziałki o godz. 17:45 oraz w czwartki o godz. 16:15. Warsztaty prowadzi instruktor Marcin Matuszak.
Karate to sztuka walki stworzona przez mieszkańców Okinawy w celach samoobrony. Dosłownie słowo to tłumaczy się jako „pusta (naga, bez broni) ręka”. W karate zastosowanie znajdują techniki bloków, ciosów, uderzeń i kopnięć w połączeniu z innymi powiązanymi ruchami.
Zajęcia Karate opierają się przede wszystkim na treningu ogólnorozwojowym, mającym na celu kształtowanie zdolności koordynacyjnych, zwinnościowych, gibkości, a także profilaktyka wad postawy. Treningi to połączenie zabawy i podstawowych technik karate, rozwijających potencjał motoryczny i kształtujących charakter. Zajęcia pozwalają pracować nad umiejętnościami skupienia uwagi, koncentracji i samodyscypliny. Nauka karate to przede wszystkim nauka cierpliwości, punktualności, dokładności w wykonywaniu techniki i zadań ruchowych, a także konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Niezwykle istotne jest traktowanie nauczyciela i przeciwnika z należnym mu szacunkiem.
Karate to nie tylko samoobrona, ale także rozwój zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i emocjonalnej.

Bądź na bieżąco na

            

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 3 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Imieniny

Pogoda